XXII Pałuckie Targi Rolne i XV Pałucka Wystawa Zwierząt Hodowlanych

XXII Pałuckie Targi Rolne i XV Pałucka Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Żninie odbyły się w dniach 25 i 26 sierpnia 2018 r.
     Pałuckie Targi Rolne to impreza organizowana od 1997 roku w Żninie. W 2018 po raz drugi odbyły się na terenie przyszłej inwestycji Grupy Arche (dawna cukrownia) przy ul. Kl. Janickiego. Impreza gromadzi corocznie wystawców z całej Polski i ma za zadanie zaznajomienie rolników z powiatów: żnińskiego, mogileńskiego, wągrowieckiego, nakielskiego i inowrocławskiego z ofertą wystawców w branżach: maszyn i urządzeń, ogrodniczej i szkółkarskiej, pasz, nawozów i środków ochrony roślin, pszczelarskiej, doradztwa i obsługi rolnictwa, materiałów budowlanych i branży spożywczej.

     W tym roku na wystawie swoją ofertę prezentowało ok. 250 wystawców. Z roku na rok Pałuckie Targi Rolne odwiedza coraz większa liczba zwiedzających.

     Na XVI Pałuckiej Wystawie Zwierząt pięćdziesięciu hodowców z powiatu żnińskiego i wybrani z województwa kujawsko-pomorskiego prezentowało na terenie wystawy drobnego inwentarza około króliki, gołębie, drób ozdobny i szynszyle. Podczas targów odbyły się liczne prezentacje i konkursy. Wystawcom i hodowcom najpiękniejszych zwierząt wręczono wiele pucharów.

     Targi organizuje Wydawnictwo Dominika Księskiego Wulkan z pomocą firm: Inter-Vax Danuty i Wacława Górnych, Biura Usług Reklamowych Olejnik, Grupa Arche z Warszawy, Urzędu Miejskiego w Żninie oraz Zofii Kozłowskiej – rolnika z Januszkowa.

     Pałucka Wystawa Zwierząt Hodowlanych organizowana jest od roku 2002 – w tych samych terminach, co Pałuckie Targi Rolne i przez tych samych organizatorów, powiększonych o Starostwo Powiatowe w Żninie i Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie.

     Więcej informacji na stronie www.palukitv.pl w zakładce Pałuckie Targi Rolne (rok 2018).

Termin targów w 2019 roku: 24-25 sierpnia

 Fot.: Remigiusz Konieczka, reporter tygodnika Pałuki

Reklama

Partnerzy