Trendy 2020-2022

0 stycznia br. firma AVO zorganizowała cykliczną konferencję dla branży mięsnej „Trendy 2020-2022. Przyszłość branży mięsnej zaczyna się dzisiaj!”

Spotkanie rozpoczęła Anna Urbańska, dyrektor zarządzający AVO. „Jako AVO wkładamy mnóstwo pracy, sił oraz środków, aby być na bieżąco z polskimi, europejskimi i światowymi trendami – to nieodłączna część naszej pracy i jeden z czynników naszego sukcesu – mówiła Anna Urbańska. Wielokrotnie pokazaliśmy, że nie rzucamy słów na wiatr oraz że mamy doświadczenie, szerokie kompetencje oraz dużą wiedzę, także o tym, czym będą żyć klienci przez najbliższe dwa lata. Wychodzimy naprzeciw tym potrzebom podsuwając pomysły, inspirując, tworząc nowe produkty oraz kreując nowe trendy. Mamy jeden z najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych w Europie, w 70% zautomatyzowany. W tym roku zostanie zakończona kolejna rozbudowa części produkcyjnej i logistycznej – to inwestycja rzędu 30 mln EURO. I w końcu mamy świetny, zmotywowany, kompetentny i doświadczony zespół pracowników w terenie i w centrali…” – podkreślała dyrektor zarządzająca AVO.

Seminarium podzielone było na kilkanaście bloków, podczas których poruszone zostały m.in. następujące tematy:

Street Food – Tomasz Pawlak, dyrektor handlowy AVO, przedstawił ofertę dodatków, przypraw i nadzień dla tego trendu.

Foodpairing – Dariusz Cieszyński, przedstawiciel handlowy, omówił trend łączenia składników często zaskakujących smakiem.

Healthy life – clean label – Rafał Machalski zaprezentował preparaty nastrzykowe i funkcjonalne, mieszanki przyprawowe na sosach oraz marynaty, dzięki którym AVO jest w stanie stworzyć produkty clean label.

Foodswaps – trend polegający na wymianie przepisów i uwag na temat gotowania i sztuki kulinarnej. Ma na celu zdrowe odżywianie przy jednoczesnym niemarnowaniu żywności, a także walkę z chorobami cywilizacyjnymi. Na ten temat mówił Rafał Machalski, przedstawiciel handlowy firmy.

Heat levels – zainteresowanie gorącymi i pikantnymi składnikami. „Źródłem tego trendu jest pikantna i ostra kuchnia meksykańska. AVO czerpie inspiracje z kultur na całym świecie” – mówił Robert Krawczyk.

Pacific Rim – połączenie składników i technik przygotowania potraw z Azji i zachodniego wybrzeża obu Ameryk, w celu uzyskania czegoś nowego i kulinarnie ekscytującego. Pacific Rim jest jedną z fuzji, łączącą wrażliwość Wschodu z klasyką Zachodu. Zagadnienie to przedstawił Sebastian Lemański. Propozycją AVO dla tego trendu jest inspirowany kuchnią argentyńską kurczak chimichurri z dipem AVO Guacamole (sos meksykański na bazie awokado, z dodatkiem limonki i soli).

Trend Premium – AVO proponuje rozwiązania problemów dotyczących nadawania odpowiedniej smakowitości, soczystości i tekstury w produktach Premium o niskiej zawartości tłuszczu. Dział rozwoju AVO z Krzysztofem Gardzielem na czele, opracował kompleksowe rozwiązania do różnych aplikacji mięsnych, np. wędzonek, mięs pieczonych, produktów homogenizowanych. Są to m.in.: solanka Pork Ham Premium BF do nastrzyku, Suprema EO do nastrzyku głównie mięs surowych, Pork Ham Natura – do nastrzyku wędzonek.

Snacking – Aleksander Sobański, technolog AVO, podkreślił, że w Polsce pozycję lidera w grupie mięsnych przekąsek zajmują kabanosy, snacki czy mini kiełbaski w kubeczku, AVO, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom konsumentów w swojej ofercie posiada kilkadziesiąt mieszanek przyprawowych do kabanosów i przekąsek oraz 4 mieszanki przyprawowe do produkcji jerków.

Trend hybrydy – przedstawił Paweł Opiela, przytaczając przykładowe dania hybrydowe: Ramen burger – połączenie tradycyjnego mięsa z burgera z japońskim makaronem ramen, Spaghetti burger – zamiast bułki makaron spaghetti, hot-dog stuffed crust – połączenie ciasta z pizzy z hot dogiem.

W czasie przerw między blokami zaprezentowano wegetariańskie i wegańskie potrawy przygotowane na komponentach AVO: hamburgery, nuggetsy, pulled wege, czy wegetariańska zupa gulaszowa.

        Na zakończenie konferencji prezentację na temat aktualnej sytuacji oraz prognoz dalszego rozwoju rynku mięsa przedstawił dr hab. inż. Dariusz Lisiak, kierownik pracowni w Instytucie Biotechnologii Przemysłu Rolno-Spożywczego im. prof. Wacława Dąbrowskiego w Warszawie.

            Gościem wieczoru był kabaret K2, który bawił zaproszonych gości do późnych godzin nocnych.

Reklama

Partnerzy

Skip to content