Sokołów po raz kolejny zagrał z WOŚP

Za nami 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku, firma Sokołów S.A. aktywnie włączyła się w jego organizację, wspierając sztaby m.in. w Sokołowie Podlaskim, Jarosławiu i Kole. We wszystkich tych miejscowościach zebrano rekordowe kwoty. Prezes Zarządu Sokołów S.A. – Bogusław Miszczuk – wylicytował złote serduszko WOŚP. Sokołowa nie mogło również zabraknąć podczas koncertu finałowego pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie.

W tej wyjątkowej akcji co roku łączą się miliony osób, we wspólnym dziele niesienia pomocy. Hasło tegorocznego finału brzmiało „Pomaganie jest dziecinnie proste”, a celem zbiórki był zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Firma Sokołów S.A. od lat aktywnie wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej pomocy – nie mogło być inaczej podczas tegorocznego finału.

 Sokołów Podlaski – 133 000 złotych i złote serduszko

Ponad 133 000 złotych – to nowy rekord zbiórki w Sokołowie Podlaskim, który padł w tym roku. Firma Sokołów była tu głównym sponsorem sztabu. Oprócz corocznej kwesty, na wszystkich wspierających WOŚP czekały dodatkowe atrakcje. Tradycyjnie już Sokołów wsparł popularny bieg ulicami miasta „Policz się z cukrzycą”, który odbył się w dwóch kategoriach wiekowych – dzieci oraz młodzieży i dorosłych. Pięciu zwycięzców w każdej kategorii otrzymało pamiątkowe gadżety. Firma Sokołów zapewniła również zaplecze gastronomiczne, przekazując produkty na przygotowanie posiłku dla wszystkich uczestników. Jak co roku, finałowi towarzyszyła akcja oddawania krwi, w której wzięło udział 57 osób.

Wyjątkowa była tegoroczna licytacja w Sokołowie Podlaskim. Jednym z wystawionych przedmiotów było złote serduszko WOŚP. Spośród 100 złotych serduszek, większość jest licytowana w sztabie głównym WOŚP drogą telefoniczną, kilka na antenie stacji telewizyjnych i radiowych oraz tylko kilka w sztabach. Złote serduszko wystawione w sztabie sokołowskim, po zaciętej rywalizacji wylicytował Prezes Zarządu Sokołów S.A. – Bogusław Miszczuk, za rekordową kwotę 20 000 złotych. – Gratuluję całemu sztabowi i wszystkim zaangażowanym wolontariuszom – powiedział po licytacji Bogusław Miszczuk. – Grajcie dalej, a ja zapewniam, że będziemy Was wspierać w przyszłym roku.

Koło, Jarosław, Osie – rekordy zbiórki, charytatywny bieg i morsowanie

Firma Sokołów zaangażowała się również w finał WOŚP w innych miastach, w których są oddziały firmy. W Kole ulicznym kwestom towarzyszyła plenerowa impreza i licytacja gadżetów. Po raz 1. odbył się tu bieg „Policz się z cukrzycą”, w którym wzięło udział ponad 200 osób. Firma Sokołów przekazała produkty, które zostały wykorzystane podczas grilla i ogniska. Tu także padł rekord podczas zbiórki – niemal 110 000 złotych.

Sokołów objął patronatem lokalny sztab w Jarosławiu. Firma przekazała produkty, z których przygotowano posiłki dla wolontariuszy. Sokołów wsparł uczestników charytatywnego morsowania, zapewniając im pamiątkowe ręczniki i polary. Niemal 123 000 zł – to nowy rekord finałowej zbiórki, ustanowiony w tym roku w Jarosławiu.

Głównym sponsorem finału w Osiach była Grupa Gzella (przejęta w ubiegłym roku przez Grupę Sokołów), która również dostarczyła produkty na posiłki dla wolontariuszy.

Sokołów był także obecny w namiocie głównym WOŚP, pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie. Uczestnikom serwowane były przekąski mięsne i dania przygotowane na bazie sokołowskich produktów.

Reklama

Partnerzy