Mocny i zrównoważony łańcuch dostawpodstawą nowoczesnej gospodarki

Braki surowcowe, zagrożenia energetyczne, transport, koszty pracy, inflacja, zmiany klimatu to wyzwania, z jakimi mierzy się współczesna logistyka. Ostatnie miesiące to swego rodzaju sprawdzian dla firm. Ten czas pełen był wyzwań, z którymi do tej pory świat biznesu jeszcze się nie mierzył.

Powyższe wyzwania zmieniają dotychczasowy ustalony porządek o 180 stopni i wymuszają zmianę strategii zarówno w kwestiach finansowych jak i organizacyjnych. Zachwiały również stabilnością łańcuchów dostaw, które pozrywane spowodowały opóźnienia w dostawach. To zaś uświadomiło przedsiębiorcom, jak ważnym elementem ich polityki są mocne, elastyczne i odporne łańcuchy dostaw.             

CHEP jako lider w dziedzinie systemów gospodarki paletowej patrzy w sposób kompleksowy na komponenty, z których składa się łańcuch dostaw. Należą do nich zarówno kwestie transportowe, jak i  dostępność informacji na temat przepływu nośników między operatorem a siecią detaliczną. Dane te pozwalają zoptymalizować procesy partnerów i dając im np. możliwość współdzielenia transportu towarów poprzez tzw. Współpracę Transportową, która w Europie przyniosła redukcję ponad 6 mln „pustych” kilometrów, oraz oszczędność 8.7 mln euro. Marka stawia na partnerstwo i współpracę. To właśnie wspólna komunikacja i wymiana informacji jest kluczem do budowy odpornego i mocnego łańcucha dostaw.

Świadomi korzyści płynących z realizowania założeń dotyczących zrównoważonego rozwoju deklarujemy dalsze wspieranie swoich partnerów na drodze optymalizowania łańcuchów dostaw. Wdrażając innowacyjne i przemyślane rozwiązania jesteśmy w stanie udoskonalić nasze – oraz ich – działania z poszanowaniem dla środowiska i klimatu, stawiając kolejny krok w stronę lepszej przyszłości – mówi Izabella Maczkowska – Ciborowska, dyrektor generalna na Polskę i kraje bałtyckie CHEPNasze doświadczenie i biegłość ekspercka przekładają się na konkretne mierzalne efekty. 70 lat działalności CHEP to zmniejszenie: emisji CO2 o 2,5 mln ton, zużycia wody o 4 470 mega litrów, 3,2 mln m³ drewna, 3,1 mln drzew oraz 1,5 mln ton odpadów – dodaje.

Opierając się na koncepcji współdzielenia i ponownego wykorzystywania nośników CHEP proponuje najbardziej zrównoważone rozwiązanie. Tworząc odporne i elastyczne łańcuchy dostaw generowane są pozytywne wartości, nie tylko dla biznesu, ale także i dla środowiska realizujące założenia zrównoważonego rozwoju i ESG. Ograniczenie emisji CO2, to temat bardzo istotny, który według CHEP powinien wyjść poza obszar działań wewnątrz organizacji i skoncentrować się na poszukiwaniu synergii w  łańcuchach dostaw, bo właśnie tam ten negatywny wpływ na środowisko jest największy. Dlatego niezmiennie podkreśla, że zamierza wspierać swoich partnerów w działaniach na rzecz zrównoważonego rozwoju.

 Informacje o firmie CHEP 

CHEP pomaga przemieszczać więcej towarów do większej liczby odbiorców niż jakakolwiek inna firma na świecie. Nasze palety, skrzynie lub pojemniki tworzą niewidoczny kręgosłup globalnego łańcucha dostaw, a uczestniczą w nim największe światowe marki, którym firma CHEP pomaga transportować więcej towarów do większej ilości odbiorców w sposób wydajny, zrównoważony i bezpieczny. Jako pionier gospodarki współdzielenia, firma CHEP stworzyła jedną z najbardziej zrównoważonych organizacji logistycznych, promując model poolingu zasobów oparty na wielokrotnym użytkowaniu i współdzieleniu nośników. CHEP działa

głównie w segmencie produktów szybkozbywalnych (np. produkty spożywcze, środki higieny osobistej), świeżych produktów, napojów, a także w branży detalicznej i przemysłowej. Firma zatrudnia około 11 000 osób i wykorzystuje potencjał zbiorowej wiedzy w oparciu o różnorodność, integrację i pracę zespołową. CHEP posiada około 330 mln palet, skrzynek i pojemników w sieci ponad 750 centrów serwisowych, które obsługują ponad 500 000 punktów odbioru klientów obejmujących takie marki jak Procter & Gamble, Sysco i Nestlé. CHEP jest częścią Brambles Group i działa w około 60 krajach, dysponując największymi oddziałami w Ameryce Północnej i Europie Zachodniej. Więcej informacji o firmie CHEP można znaleźć w witrynie http://www.chep.com . Więcej informacji o Brambles Group można znaleźć w witrynie www.brambles.com

Reklama

Partnerzy