Frontmatec i KA-GRA na targach Polagra-Tech

Frontmatec zaprezentuje innowacyjne koncepcje i rozwiązania w zakresie automatyzacji i integracji razem ze swoim partnerem firmą KA-GRA, wystawiając się w Poznaniu na targach Polagra-Tech.

Frontmatec z lokalizacjami w Europie, Ameryce i Azji oferuje koncepcje i gotowe rozwiązania dla międzynarodowego przemysłu spożywczego i jest szczególnie dobrze znany z wysokiej jakości systemów dla całego łańcucha w przemyśle mięsnym – od linii ubojowych, linii rozbiorowych, systemów higieny po systemy kontroli logistyki i pakowania.

Odwiedzając stoisko firmy KA-GRA można będzie zapoznać się z najnowszymi urządzeniami i rozwiązaniami grupy Frontmatec. Na wystawie zostanie zaprezentowany nowy sprzęt (nowe urządzenia, rozwiązania), łącznie z automatyzacją linii i nowymi technologiami.

Ważnym obszarem dla zakładu mięsnego jest higiena personelu, a przedstawiony sprzęt będzie także szeregiem rozwiązań ITEC Hygiene.

Jednym z największych wyzwań dla przemysłu mięsnego jest łączenie rozwiązań sprzętowych i wykorzystanie danych, poprzez zastosowanie różnych zautomatyzowanych koncepcji i technologii. Jest to obszar, w którym Frontmatec ma duże doświadczenie i będzie to temat na targach Polagra-Tech pod hasłem Automatyka i Integracja.

Głównym punktem będzie oprogramowanie Frontmatec GOSystems, system realizacji produkcji służący do zarządzania kluczowymi wskaźnikami wydajności produkcji, takimi jak: przepustowość, jakość i sprawność oraz wydajność pracy. Platforma GOSystems zapewniająca stały i bezpośredni dostęp do cennych informacji, które mogą zredukować straty na produktach przeterminowanych i zoptymalizować cykl życia danego produktu, dostarcza również bezpośrednio dane dotyczące produkcji w czasie rzeczywistym, co jest kluczowe dla nowoczesnych przetwórców mięsa w celu optymalizacji procesów zamawiania, pakowania i paletyzacji.

Oprócz systemu GOSystems, możliwe jest również korzystanie z oprogramowania S2 SCADA – doskonałego narzędzia do zwiększania czasu sprawności i przepustowości, poprzez szybkie rozwiązanie problemów, lokalizację awarii i usterek oraz konserwację.

Na targach Polagra-Tech zostanie również pokazanych kilka rozwiązań klasyfikacji tusz, w tym AutoFom III TM – najbardziej dokładny i najszybszy, w pełni automatyczny system klasyfikacji tusz wieprzowych na świecie. System AutoFom III TM daje możliwość monitorowania wydajności i planowania produkcji na podstawie weryfikowalnych danych, a nie założeń. Finalnie sprzęt dostarcza cennych informacji zwrotnych dla rozwoju genetycznego.

Pozwól robotom wykonać pracę

Szeroki i bezkonkurencyjny program robotów, który obejmuje linie rozbiorowe, aż po pakowanie, pomaga zmniejszyć nakład pracy, zwiększając jakość i wydajność.

Na Polagrze eksperci Frontmatec będą służyli radą w zakresie zautomatyzowanych rozwiązań.

Pełna kontrola nad wykrawaniem mięsa wieprzowego, wołowego lub jagnięcego jest możliwa dzięki linii Frontmatec Trim Sorting Line. Optymalizując zarządzanie wydajnością, można zwiększyć wartość produkcji elementów, przygotowując dedykowane porcje na wcześniej ustalone partie. Linia jest wysoko zautomatyzowana i oferuje pełną kontrolę zawartości tłuszczu, nawet w najmniejszych partiach.

Unikalna maszyna do przycinania schabu Frontmatec 2D została niedawno technicznie zaktualizowana. Maszyna mierzy indywidualnie każdy schab, klasyfikuje go, a każde przycinanie wykonywane jest indywidualnie, za pomocą 8 indywidualnych, ukształtowanych noży tnących i kółek zabezpieczających dla różnych typów produktów, co poprawia wydajność i zmniejsza koszty pracy.

Popularna stacja higieny ITEC Star Clean zostanie zaprezentowana na stoisku Frontmatec jako nowa generacja z dwiema specjalnymi innowacjami: ciągłym czyszczeniem bocznym podeszwy i modułem dezynfekcji UV szczotek.

Na targach znajdzie się również maszyna do czyszczenia i sterylizacji ITEC, która zapewnia higieniczne czyszczenie noży w dużych operacjach w przemyśle mięsnym. Urządzenie nadaje się również do stosowania w powiązanym sprzęcie, takim jak czyszczenie narzędzi tnących, fartuchów lub rękawic.

Przedstawiciele Frontmatec będą obecni na stosiku firmy KA-GRA.

Odwiedź Frontmatec na Polagrze w dniach 30.09-03.10.2019 r., pawilon 5, stoisko 134.

Reklama

Partnerzy