Bettcher Industries, Inc. ogłasza mianowanie Tima Swansona nowym Dyrektorem Generalnym

Firma Bettcher Industries, Inc. („Bettcher”), czołowe przedsiębiorstwo zajmujące się projektowaniem i produkcją innowacyjnego sprzętu do przetwarzania żywności, urządzeń do sektora gastronomii, a także zastosowań przemysłowych, medycznych i innych ogłosiła, że Tim Swanson dołączył do firmy Bettcher obejmując stanowisko Dyrektora Generalnego. Tim Swanson został również członkiem Zarządu firmy Bettcher. Tim Swanson zastąpił Dona Escha, który z końcem roku przeszedł na emeryturę, kończąc pracę na stanowisku Dyrektora Generalnego firmy Bettcher, które piastował od października 2014 r. Don Esch nadal będzie członkiem Zarządu firmy Bettcher.

Tim Swanson przechodzi do firmy Bettcher z Grupy Barnes, w której był Prezesem globalnego oddziału Komponentów inżynieryjnych. Wcześniej pracował przez 10 lat w firmie Illinois Tool Works (ITW), piastując stanowiska związane z zarządzaniem ogólnym w segmentach Spawalnictwo i Motoryzacja globalna. Pracując w ITW, Tim Swanson zajmował się tworzeniem wartości poprzez innowacje i utrzymywanie bliskich relacji z klientami w celu wyniesienia poziomu rozwoju ponad normy rynkowe. Tim Swanson rozpoczął swoją karierę w firmie Whirlpool Corporation.

„Tim to utalentowany kierownik, który może poszczycić się działalnością w zakresie stymulowania wzrostu, innowacji i doskonałości operacyjnej, prowadzoną w firmach globalnych, zajmujących czołowe pozycje na rynkach”, stwierdził prezes zarządu, Peter Taft. „Witamy nowego lidera, który przyjmie kulturę i możliwości, jakie przyczyniły się do odniesienia przez firmę Bettcher historycznego sukcesu i jednocześnie zapewni umiejętności potrzebne do przeprowadzenia jej przez kolejny rozdział wzrostu i ekspansji”.

„Jestem zadowolony, a także odczuwam ulgę, że zastąpi mnie tak sprawdzony i sprawny lider”, oświadczył Don Esch, były Dyrektor Generalny, a obecnie członek Zarządu. „Znakomite doświadczenie i wnikliwe spostrzeżenia Tima sprawiają, iż jestem przekonany, że będzie on w stanie przeprowadzić firmę Bettcher przez ten transformacyjny i fascynujący czas zarówno dla przedsiębiorstwa, jego pracowników, jak i klientów”.

„Patrząc na rodzinę firm działających pod marką Bettcher, widzę przedsiębiorstwo, które stawia swoich klientów i pracowników w centrum swoich działań i może poszczycić się ogromnym dorobkiem, jeśli chodzi o dostarczanie wartości poprzez innowacje produktowe”, oznajmił Tim Swanson, Dyrektor Generalny firmy Bettcher. „Bardzo zależy mi na dalszym zwiększaniu naszej przodującej na rynkach reputacji na poziomie globalnym, wykorzystując zróżnicowane portfolio naszych produktów i pozyskując nowe możliwości dostosowane do potrzeb klientów. Jestem niesamowicie podekscytowany dołączeniem do zespołu Bettcher”.

Tim ukończył Michigan Technological University, uzyskując dyplom inżyniera w dziedzinie inżynierii mechanicznej, a także magistra w dziedzinie zarządzania operacyjnego.

Więcej informacji na stronie: www.bettcher.com.

Reklama

Partnerzy