Automatyczna piła taśmowa MAINALI typ: RB1

Maszyna może ciąć (w zależności od wielkości produktów) więcej niż jeden kawałek w tym samym czasie, zwiększając przez to wydajność. Maszyna jest wyposażona w ładowarkę surowca (może być załadowana jednym lub kilkoma kawałkami) która posiada automatyczny chwytak do podtrzymywania ciętego produktu. Po uruchomieniu maszyny ładowarka jest wprawiana w ruch (lewo-prawo) celem realizowania procesu cięcia według ustawionych parametrów – grubość cięcia itd.

Pocięty produkt spada na przenośnik odbiorczy celem uniknięcia kumulacji w strefie cięcia i transportuje go na zewnątrz urządzenia.

Cała maszyna otoczona jest ogrodzeniem bezpieczeństwa w celu uniknięcia kontaktu operatora z niebezpiecznymi częściami, w strefie załadunku zastosowano wyłączniki na fotokomórkę maszyna wyłącza się kiedy ktoś wejdzie do strefy roboczej.

W urządzeniu można stosować różnego rodzaju brzeszczoty do cięcia elementów z kością i bez kości. Popularnym zastosowaniem jest cięcie bloków mrożonych, różnego rodzaju kości jak i mięsa świeżego.

Zasadniczą przewagą nad standardowymi piłami jest bezpieczeństwo operatora i  zdecydowanie większa wydajność.

ALIMP Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa.

Od ponad 20 lat dostarcza technologie i urządzenia dla przemysłu spożywczego. Zajmuje się dostarczaniem nowych i używanych urządzeń. Importuje i eksportuje urządzenia do wielu krajów na całym świecie.

Reklama

Partnerzy

Skip to content