Animex Foods najlepszym pracodawcą w czasach pandemii COVID-19

Animex Foods, będący krajowym liderem sektora spożywczego, otrzymał tytuł najlepszego pracodawcy w Polsce w czasach pandemii COVID-19. Ranking został przygotowany przez tygodnik Wprost.

W badaniu uwzględniono aspekty kluczowe w ochronie pracowników, takie jak stabilność zatrudnienia i poziomu płac, zabezpieczenie przed zakażeniem, a także środki włożone w walkę z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2. Animex Foods został doceniony m.in. za ochronę pracowników przed koronawirsuem, brak zwolnień w czasie pandemii, dodatkowe zatrudnienie osób, podwyższanie pensji, a także wprowadzenie specjalnej nagrody dla załóg z tytułu frekwencji podczas pandemii.

– Jest nam niezwykle miło z powodu zwycięstwa w tak istotnym i prestiżowym rankingu. Od pierwszych sygnałów o pojawieniu się koronawirusa w Polsce rozpoczęliśmy szeroko zakrojony projekt przygotowania całej organizacji na to, co miało nadejść. Zdefiniowaliśmy potencjalne zagrożenia i wdrożyliśmy specjalne procedury prewencyjne tam, gdzie występowało ryzyko zakażenia. Naszym nadrzędnym celem była ochrona pracowników, ich zdrowia i zatrudnienia. Cieszymy się, że w tych trudnych czasach mogliśmy docenić odpowiedzialną postawę i zaangażowanie naszych pracowników wypłatą nagrody finansowej. Będąc krajowym liderem sektora spożywczego czujemy szczególną odpowiedzialność za jakość wytwarzanych produktów, a także bezpieczeństwo naszych pracowników – podkreśla Dyrektor ds. Public i Government Relations Animex Foods Łukasz Dominiak.

W rankingu „Najlepszy Pracodawca w dobie COVID-19” tygodnika Wprost ocenionych zostało 400 największych przedsiębiorstw w Polsce, spośród których wybrana została finałowa 50-tka. Animex Foods wyprzedził m.in. liderów branży handlowej, farmaceutycznej i ubezpieczeniowej. Pełna klasyfikacja została opublikowana w wydaniu drukowanym tygodnika Wprost.

Lista top 10 rankingu wraz z opisem samego badania, w tym zasad i warunków w oparciu o które przyznano wyróżnienie znajduje się pod adresem: https://rankingi.wprost.pl/10444569/ranking-50-najlepszych-pracodawcow-w-polsce-ujawniamy-10-pierwszych-miejsc.html

Jednocześnie pod następującym adresem zamieszczony został wywiad z Rafałem Wilkiem, Dyrektorem Zarządzającym ds. HR Animex Foods https://biznes.wprost.pl/najlepsi-polscy-pracodawcy/10443429/rafal-wilk-animex-w-dna-naszej-organizacji-jest-rozwoj-pracownikow.html

Reklama

Partnerzy