AgroLiga 2018

Jak co roku w ogrodach Pałacu Prezydenckiego w Warszawie spotkali się najlepsi w kraju rolnicy i przedstawiciele najprężniej rozwijających się firm agrobiznesowych na 26 jubileuszowej gali konkursu AgroLiga. Promuje ona przedsiębiorców działających w branży rolno-spożywczej oraz wyróżniających się rolników. W uroczystości udział wzięli Prezydent RP – Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą oraz minister rolnictwa i rozwoju wsi – Jan Krzysztof Ardanowski.

Wśród wyróżnionych nie mogło zabraknąć przedstawicieli branży mięsnej. Tytuł „Wicemistrz Krajowy AgroLigi 2018” w kategorii firmy otrzymała Masarnia OSIP w Wierzawicach (woj. podkarpackie) – producent mięsa, wędlin i drobiu. „Laureatami Krajowymi AgroLigi 2018” – kategoria firmy zostali Zakład Masarski Dariusz Kmak w Kamionce Wielkiej (woj. małopolskie), specjalizujący się w wyrobach regionalnych oraz firma „TOŁŁOCZKO” Tomasz Tołoczko w Kruszynie (woj. pomorskie), wytwarzająca wyroby z mięsa pozyskiwanego od lokalnych producentów rolnych z Kaszub.

Para prezydencka odwiedziła też stoiska przygotowane przez laureatów AgroLigi.

Konkurs AgroLiga nobilituje i promuje najwybitniejszych polskich rolników i przedstawicieli polskiego agrobiznesu. Jest prowadzony od 1993 roku, udział w konkursie wzięło już blisko osiem tysięcy rolników i agrofirm. Od 2008 roku Honorowy Patronat nad Galą AgroLigi sprawuje Prezydent RP.

Reklama

Partnerzy