Zasilana elektrycznie skórowaczka Quantum SkinnerTM firmy Bettcher – lepsza wydajność i oszczędność energii

Firma Bettcher GmbH, z siedzibą w Dierikon w Szwajcarii, to europejska spółka zależna należąca do amerykańskiej korporacji Bettcher Industries. Dzięki najnowszej generacji skórowaczek Quantum Skinner, wprowadzonej na rynek europejski w 2018 r., otrzymujemy narzędzia zasilane elektrycznie zapewniające znaczne oszczędności energii. To uzupełnienie oferty firmy, co do wydajnych i ekonomicznych rozwiązań dla przemysłu przetwórstwa mięsnego.

Szybsze, oszczędzające pracę procesy technologiczne

Nowa skórowaczka Quantum Skinner została zaprojektowana do usuwania skóry i tłuszczu z wieprzowiny, drobiu i ryb, jak również idealnie sprawdza się w przypadku niektórych elementów półtuszy wieprzowej. Łatwo i szybko usuwa cebulki włosów i łaty skórne. Regulowana głębokość ostrzy czyni ją elastyczną i zapewnia pełną kontrolę oraz prawidłowe działanie zapobiegając pozostawianiu głębokich nacięć czy wyżłobień.

Innowacja zasilana elektrycznie

Ta skórowaczka zapewnia ulepszoną wydajność skórowania oraz cichsze działanie, a to wszystko dzięki szybkiemu silnikowi oraz układowi napędowemu Quantum®. W porównaniu z innymi skórowaczkami, które do pracy potrzebują sprężonego powietrza, skórowaczka Quantum Skinner zapewnia niesamowitą oszczędność energii. To elektryczne narzędzie potrafi zaoszczędzić aż do 90 % zużycia energii, co jest bardzo ważne w przemyśle przetwórstwa mięsnego.

Łatwa w obsłudze

Skórowaczka Quantum Skinner waży nieco ponad kilogram, co sprawia że jest łatwiejsza w obsłudze niż inne skórowaczki. Oznacza to, że pracownicy linii produkcyjnej nie męczą się tak szybko, co z kolei przekłada się na wydajność oraz zwiększa zysk osiągany z wytwarzanych produktów. Dodatkową korzyścią skórowaczki Quantum Flex Skinner jest fakt, że można jej używać z nowym silnikiem, trzeba tylko wymienić rękojeść, aby przełączyć działanie.

Skórowaczka Quantum Skinner firmy Bettcher wyznacza nowe standardy efektywności energetycznej jednocześnie poprawiając wydajność.

O firmie Bettcher Industries

Bettcher Industries jest firmą produkcyjną zintegrowaną pionowo, posiadającą certyfikat ISO 9001:2015, ogólnoświatową bazę klientów oraz oddziały sprzedaży bezpośredniej i obsługi klienta w ponad 70 krajach.

Dzieki przejęciu firm Gainco, Cantrell, Tarheel Distributors oraz założeniu Exsurco Medical, przedsiębiorstwo zajmuje czołowe miejsce wśród producentów innowacyjnych urządzeń dla przetwórstwa spożywczego, gastronomii, sektora przemysłowego, medycznego i innych zastosowań.

Firma została założona w 1944 roku i od 75 lat z powodzeniem wprowadza na rynek swoje innowacje. Bettcher posiada prawie 100 aktywnych amerykańskich i międzynarodowych patentów.

Więcej informacji na stronie: www.bettcher.com.

Ręczna skórowaczka Quantum (Quantum Hand-Held SkinnerTM) – Elektrycznie zasilane narzędzie, potrafi zaoszczędzić aż do 90% zużycia energii. (Zdjęcie: Bettcher GmbH)
Ręczna skórowaczka Quantum (Quantum Hand-Held SkinnerTM) – możliwość regulowania głębokości noży czyni ją elastyczną i zapewnia kontrolowane i prawidłowe działanie.