Włoska firma AMB oferująca kompleksowe usługi w zakresie pakowania żywności informuje o przejęciu niemieckiej firmy PTS Verpackungen

Firma AMB Spa z siedzibą we Włoszech San Daniele del Friuli poinformowała o przejęciu niemieckiego przedsiębiorstwa PTS Verpackungen z Gauting w Bawarii. PTS (skrót od Prime Tray System) tworzy innowacyjne opakowania przemysłowe dla wielu znanych producentów z rynku lokalnego i międzynarodowego. Jednym z zadań realizowanych przez PTS od blisko 20 lat była sprzedaż produktów firmy AMB. Ta ostatnia, po rozwiązaniu i przejęciu swego niemieckiego dystrybutora, zamierza wzmocnić pozycję rynkową, szczególnie w Niemczech, Austrii i Szwajcarii.

Więcej obsługi klienta i rozszerzone portfolio

AMB to jeden z czołowych międzynarodowych dostawców sztywnych i giętkich folii oraz rzadki przykład firmy oferującej kompletne rozwiązania dla procesu produkcyjnego: od projektu opakowania, przez wykonanie narzędzi i prototypu aż po wyprodukowanie folii. AMB samodzielnie dostarcza klientom pełen zestaw usług dla całego łańcucha produkcji. Włączenie PTS do rodziny AMB umożliwi tej ostatniej rozbudowanie swej oferty i zapewni jeszcze wyższy poziom wsparcia klientów, zarówno obecnych, jak i nowo pozyskanych.

Rolf Liebfried, dyrektor finansowy w AMB, podkreśla: „PTS posiada rzadką zdolność nawiązywania silnych i długoterminowych relacji z klientami w oparciu o wiedzę i zaufanie. Te wartości stoją także u podstaw naszej codziennej pracy w AMB. “Jan Dietrich, właściciel PTS, dodaje: „Holistyczne podejście odzwierciedlane przez slogan AMB: „Stworzony, by się różnić pozwoliło tej firmie wykreować jasno zdefiniowaną, wyjątkową pozycję rynkową, która idealnie wpisuje się w nasz tok myślenia. Mamy wiele wspólnego z AMB, ponieważ innowacyjność i myślenie skoncentrowane na przyszłości była zawsze kluczem do osiągania sukcesu w PTS. To korzystna informacja dla naszych klientów; możemy obecnie oferować naszej bazie odbiorców znacznie poszerzoną gamę produktów i usług“.

Strategia dalszego rozwoju

PTS jest drugą firmą przejętą przez AMB w ostatnich 12 miesiącach. W czerwcu 2019 r. włoskie przedsiębiorstwo pozyskało TDX (Europe) Limited z brytyjskiego Newcastle. TDX to rynkowy lider w obszarze folii PET i RPET oraz powlekanych sztywnych folii przeznaczonych na rynki żywności i opakowań. Przejęcie TDX uczyniło z AMB dostawcę pełnej gamy usług w zakresie projektowania opakowań, sztywnych i giętkich folii oraz produkcji narzędzi.

Giles Peacock, dyrektor operacyjny w AMB, wyjaśnia: „Akwizycja PTS jeszcze bardziej wzmocni naszą obecność na rynku europejskim i dodatkowo pozwoli nam zbliżyć się do naszych klientów w sercu Europy. Chcemy zapewnić im, jako kompletny dostawca – projekty opakowań, produkcje narzędzi oraz dostawę surowców. Mamy jasną wizję w jaki sposób zwiększać swój zasięg i kontynuować strategie rozwoju. Zakup PTS to jeden z kroków w tej ekscytującej podróży”.

Przejęcie PTS dodatkowo wzmacnia ambicję AMB, aby stać się liderem na rynku europejskim. Ta ekspansja umożliwia firmie świadczenie kompleksowych usług – od projektu koncepcyjnego i produkcji narzędzi po specyfikacje produktów, a także projektowanie i drukowanie. Teraz ma jeszcze szersze portfolio produktów, dzięki pięciu lokalizacjom w Europie i międzynarodowej sieci sprzedaży zatrudniającej 435 pracowników, z obrotami przekraczającymi 160 milionów euro.

Strona internetowa: www.c-b-c.de

Od lewej: Jan Dietrich PTS; Paolo Cescutti – dyrektor ds. zakupów (naczelny), Bruno Marin – prezes dyrektor (naczelny) i Rolf Liebfried – dyrektor finansowy
Od lewej: Jan Dietrich PTS i Bruno Marin – prezes dyrektor (naczelny)
AMB Spa z siedzibą w Amaro, Udine, Włochy
Wysokowydajna produkcja w AMB Spa

Reklama

Partnerzy